Więcej informacji

Z support
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Be Creo – od elektronicznego majsterkowania do twórcy Internetu rzeczy. Poznaj kompletny zestaw edukacyjny dla dzieci, który poprzez zabawę uczy podstaw programowania, elektroniki, mechatroniki i robotyki.


NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O BE CREO:

  • Kompletny zestaw złożony z płytki programistycznej Intel Genuino 101/ArduinoGenuino UNO (w zależności od posiadanej wersji), 15 części konstrukcyjnych, zestawu czujników i elementów elektronicznych oraz zestawu zadań do rozwiązania
  • Aplikacja, w której programujesz, pozwala na pracę w trzech trybach (trybie kursu, wyzwań, pracy dowolnej). Czeka Cię wiele godzin zabawy
  • Dzięki Be Creo rozwiniesz umiejętności twórczego i logicznego myślenia


Czym jest BeCREO

Be Creo to wyjątkowy, modułowy zestaw do nauki podstaw programowania. W przygotowanym programie szkoleniowym wykonujesz proste zadania konstruktorskie, układasz program za pomocą wirtualnych bloczków, a sterujesz platformą programistyczną i elektronicznymi modułami takimi jak np., wyświetlacz, dioda, głośnik, serwo itp. Odczytujesz dane z sensorów sprawiając, że projekty będą interaktywne. Samouczek dba, abyś przeprowadzał te operacje bezbłędnie, a jednocześnie uczył się i wykorzystywał coraz więcej programistycznych funkcji i instrukcji.

Twórcy Be Creo przygotowali cały kurs z wyzwaniami o rosnącym stopniu trudności, dzięki temu twórcze majsterkowanie nie nudzi się po chwili, lecz można przy nim spędzić setki godzin na w pełni kreatywnej zabawie. Aplikacja, w której programujesz za pomocą bloczków, pozwala na pracę w nie tylko w trybie kursu. Tryb wyzwań zapewnia dodatkowe zadania o dużo wyższym stopniu trudności. W tym trybie sprawdzisz swoje umiejętności przy tworzeniu złożonych projektów. Tryb pracy dowolnej to przestrzeń do programowania rzeczy, które sam zaprojektujesz. Tutaj ogranicza Cię tylko wyobraźnia.

Jak wygląda zabawa?

  1. W aplikacji wybierasz zadanie, które chcesz rozwiązać.
  2. Na pole robocze nakładasz planszę tematyczną, pokazującą w sposób obrazowy problem do rozwiązania.
  3. Z dostępnych w zestawie części zgodnie z instrukcją budujesz urządzenie z elektronicznych części, które ma rozwiązać podjęty problem.
  4. Na komputerze podłączonym do płytki programistycznej, w specjalnej aplikacji BeCREO układasz z bloczków kod, który pozwoli na kontrolę Twojego urządzenia.
  5. Wysyłasz program do płytki programistycznej i sprawdzasz czy Twój pomysł na rozwiązanie zadania okazał się trafiony

Od majsterkowicza do twórcy Internetu rzeczy

Scenariusze Be Creo obejmują rozwiązanie najróżniejszych problemów związanych z inteligentnym domem, robotyką, inżynierią, Internetem rzeczy (opcja), muzyką, systemami alarmowymi i innymi ciekawymi rozwiązaniami łączącymi świat programowania, elektroniki i robotyki.

Stworzony przez twórców program szkoleniowy zawarty w BeCreo został zaprojektowany w taki sposób, aby, wykorzystując nowoczesną i niskonapięciową platformę programistyczną oraz dziesiątki sensorów i urządzeń elektronicznych, rozbudzał kreatywność nie tylko pisząc programy, ale także konstruując programowalne narzędzia i rzeczy w sposób, który prawdopodobnie nigdy wcześniej się Tobie nie śnił.

Genuino/Arduino sercem platformy BeCreo

Aby móc realizować pasje, proste lub zaawansowane projekty na pograniczu sztuki, elektroniki i programowania niezbędny jest mikrokontroler, który „zrozumie” Twój program i w odpowiedni sposób wyda polecenia urządzeniom np. włączając lub wyłączając, sterując prędkością obrotu, kolorem, dźwiękiem, odczytując dane z zaawansowanych czujników. To właśnie mikrokontroler jest sercem programistycznej platformy, którą znajdziesz w BeCreo. Dzięki platformie programistycznej możliwa będzie także obsługa rozmaitych czujników od prostego termometru, mikrofonu, czujnika ruchu aż po serwo a nawet wiele podzespołów dostępnych poza pudełkiem, obsługiwanych przez Arduino. To brzmi skomplikowanie, ale po kilku lekcjach okaże się, że takie nie jest!


Dostępność i cena

NeticTech – informacje Netictech S.A. to prywatny inkubator technologiczny zajmujący się promocją i inwestycjami w obszarze małych i średnich przedsiębiorstw. Zadaniem firmy jest stymulowanie innowacyjnych pomysłów poprzez komercjalizację i dostęp do szerokiej bazy ekspertów, instytucji naukowych i partnerów biznesowych.